Що надійніше? Автономна GSM сигналізація чи пультова охорона

Останнім часом часто чую про те, як хороша і надійна автономна GSM сигналізація. В основному хвалять такі сигналізаційні ППК як:
- GSM 10C PoliceCam комплект;
- GSM охоронна сигналізація 10A комплект;
- GSM сигналізація GSM (з серії ХіТ);
- GSM сигналізація модельний ряд KERUI;
- Системи бездротового GSM сигналізації модельного ряду Vision;
- GSM сигналізація для будинку, дачі, квартири, гаража модельний ряд Security Alarm System;
- GSM сигналізація торгової марки OKO;
- GSM сигналізація торгової марки GSS;
- GSM сигналізація торгової марки СТРАЖ;
- GSM сигналізація торгової марки Atis;
- GSM сигналізація торгової марки Tenex;
- GSM сигналізація торгової марки Evologic;
і багато інших автономні GSM сигналізації або (як їх ще називають дозвонщики на телефон при тривозі на об'єкті).
  
На підставі цих розмов, трохи набридли постійні питання з боку клієнтів про даний дешевому вигляді сигналізації. Особливо коли прораховувати надійну блокування від проникнення злодія в будинок, квартиру, магазин, склад, гараж і.т.д. Отримуєш у відповідь: - напевно, простіше встановити бездротову дешеву сигналізацію на телефон.
Так ось, отримаєте порівняння автономної GSM сигналізації і пультової охоронної сигналізації.
 
Автономна GSM сигналізація - виконує повноцінну обробку сигналу від охоронних датчиків, при спрацьовуванні датчика дзвонить на телефон господаря і в деяких моделях ще від 5-ти до 10 номерів зазначених при програмуванні ППК (GSM дозвонщиков).
Деякі системи навіть виконують елементи розумного будинку: керують електрикою, котлами, розсувними воротами, будить ваших дітей, якщо Ви на роботі, включає поливальні системи при падінні вологи в землі і багато цікаве інше)). Це все добре але тільки при побудові системи «Розумний Дім». Все начебто красиво, якщо тільки не брати до уваги GSM дозвонщик, як надійний, дешевий вид охоронної сигналізації.
 
Ну а тепер відповідь на питання, від якого я трохи втомився за багато років роботи.
1. У даного виду охорони немає постійної двостороннього зв'язку з Вашим телефоном, а це якраз найбільший мінус. Для тих, хто не зрозумів, поясню.
 
Зараз кожен школяр може зібрати схему GSM глушилки на 10 метрів. Таким чином глушиться сигнал Вашої надійної дешевої сигналізації, і до Вас вже не дійде сигнал тривоги (SMS або дозвон). А так, як немає у даній охорони перевірки зв'язку Телефон- GSM-телефон-GSM ...... Ви не бачите що сигнал глушать. У слідстві прощай нажите чесною працею.
2. Є звичайно деякі з вище перерахованих автономних охоронних ППК працюють в мережі GSM які мають можливість установки на телефон додатки для контролю зв'язку. Але для цього на вашому телефоні постійно повинна бути якісний зв'язок в мережі Інтернет та й опитування приладу там не кожного секунду, а мінімум раз в 1 хвилину + передача даних 1 хв (при цьому у Вас буде витрата по грошах такий що простіше і дешевше здати під охорону на Пульт охорони).
3. В основі роботи даних дозвонщиков - сповіщення по SMS або дозвон на телефон господаря.
і тут знову купа нюансів:
- По-перше, якщо нам пощастило і сигнал не заглушив глушилки GSM, є шанс що на телефоні сів акумулятор, телефон перебувати поза зоною мережі, або просто як зараз часто буває телефон подвіс. Наш дозвонщик отримує відповідь від оператора мережі «дзвінком может Прийняти дзвінок» або «Абонент розмовляє».
 
А це, як раз найнебезпечніший відповідь. Тому, як наш дозвонщик без поняття хто прийняв дозвон автовідповідач оператора мережі або господар. При цьому відбиває тривогу і більше не дзвонить вважаючи що він додзвонився.
- По-друге багато хто стикався що SMS може дійти відразу, а може прийти і через пів години.
особливо під новий рік і.т.д., цим і користуються професійні злодії готуючись розкривати на свята.
4. Якщо вчасно не поповнити рахунок в дозвонщиков отримуємо знову, таки плачевний результат. Хоча в багатьох ППК є функція оповіщення про закінчення балансу. Але з особистого досвіду розповім бувальщину.
                        
                                                                                                                                                  
Бувальщина
 
Встановили мої монтажники як то сигналізацію на основі ППК GSM-Universal (до речі ППК не дешевше тих який можна здати на пульт охорони) На одній насосної станції з елементами «Розумний будинок», а саме включався віддалено насос який качав воду для сільського господарства на відстань 10 км. Що б дитячими глушилками не заглушив сигнал, було прийнято рішення зробити навколо об'єкта пастки на відстані 30 м по периметру. Встановили зовнішню GSM антену. Здавалося все повинно бути добре. Закрита територія, периметр під охороною, GSM посилений, а спрацював людський фактор. Отримавши SMS що потрібно поповнити рахунок в даний момент власник об'єкту був на переговорах. Потім забув. Працівники пару раз скачали воду, рахунок природно обнулився.
при наступній спробі закачати воду потім не вдалих спроб поїхали подивитися чому не качає насос. Приїхавши були приємно здивовані. Двері металевої в приміщення немає, сигналізації немає, і як це не дивно насоса теж немає))))

 
Є ще пару моментів які не хочу озвучувати поки ще не додумалися злодії.
Якщо для надійності охорони включити всі оповіщення, становить більше 100 грн. на місяць. А пульт охорони під оповіщення на всі телефони, які Ви дасте (якщо Ви хочете заощадити гроші і самі виїжджати), бере всього 100 грн. / Міс. абонплату. При цьому Ви отримуєте щосекундний опитування Вашого об'єкту, захист від глушилок відключення сигналізаційного ППК і інших чинників.

Перехід з GSM дозвонщиков на професійний пульт охорони
Для заміни Ваших автономних GSM дозвонщиков на професійне обладнання під Пульт охорони в м Умань та Черкаської області становить приблизно 120 американських рублів.
Якщо вас зацікавив даний вид охорони, звертайтеся в робочі дні та в робочий час в ПП «Легіон Центр» по телефону (068) 721-22-02